Wszystkie materiały budowlane i inne narzędzie niezbędne do skonstruowania domu zazwyczaj kojarzą nam się z zawrotnymi sumami. To tego dochodzą wszelkie nieplanowane koszty związane z opłaceniem dodatkowych godzin ekipy budowlanej lub transportem, np. blachy na dach lub drewna na więźbę dachową. Chcemy więc poszukać oszczędności, jednak bez utraty na jakości. Jest to możliwe dzięki świetnemu zastępstwu blachodachówki. 

Blachodachówka niejedno ma imię

Kiedyś dachy domów zdobiły dachówki ceramiczne, gont lub co gorsza, azbest. Teraz stawiamy na nowoczesność i ekonomię. Producenci więc ułatwiają nam wybór i serwują coraz to bardziej innowacyjne pokrycia dachowe. Jednym z nich jest właśnie blachodachówka. Co sprawia, iż jej popularność z roku na rok rośnie? Przede wszystkim kilka cech, które wymieniamy poniżej.

  • Optymalna na dach różnego rodzaju domów. Bez względu na to, w jakim stylu lokal jest wybudowany.
  • Wysoka jakość blachy i zabezpieczenie jej poprzez ocynkowanie lub alucynk czy poliester. To daje jej kilkanaście lat gwarancji i zapewnia bezawaryjność, i brak konieczności naprawiania lub konserwacji.
  • Różne rodzaje pokrycia. Blachodachówka słynie z tego, że nadaje się i na dachy zabytków, i domów mieszkalnych lub nawet lokali użyteczności publicznej.
  • Konkurencyjne ceny i palety kolorów. Nie ma znaczenia, jakiego koloru będzie Twoja elewacja lub jakim budżetem dysponujesz. Na każdy z tych problemów, znajdziesz blachodachówkę, która nareszcie go rozwiąże.

Alternatywne pokrycia dachowe dla oszczędnych

Czasami jednak nasz dom jest ogromny, a co za tym idzie, również dach posiada większy rozmiar. Budowa samej więźby słono kosztuje. Należy zamówić drewno profesjonalnej jakości, projektanta i w końcu wykonawcę. Przydaje się również odpowiedni transport drewnianych bali na miejsce budowy. Wtedy może się okazać, że nie zostało nam zbyt wiele środków na wymyślne zadaszenie. I w owej sytuacji do akcji może wkroczyć blacha trapezowa. Cechuje się podobnymi właściwościami, jak jej poprzedniczka. Jest jedynie odrobinę mniej przyjazna pod względem designu i nie pasuje na dachy o dużych kątach nachylenia.