Jeśli w najbliższym czasie planujesz remont domu lub mieszkania powinieneś przeczytać ten tekst. Znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie jak tanio wyremontować dom i sprawić, aby był bardziej energooszczędny.
Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest ogólne zaplanowanie budżetu jaki sobie możesz przeznaczyć na remont. Gdy będziesz dokładnie wiedział jaką kwotą dysponujesz możesz przystąpić do prac.
Warto zadbać o elewacje domu, czyli na bieżąco uzupełniać w niej ubytki. Co parę lat konieczne jest jej dokładne wyczyszczenie i umycie. najpierw warto zainwestować w ocieplenie ścian naszego budynku mieszkalnego. Najlepiej zastosować do tego celu styropian lub wełnę mineralną.
Jeśli chcesz dodatkowo ocieplić dom warto zainwestować w ocieplenie stropu styropianem. osobiście uważam, że warto położyć minimum 20 centymetrową warstwę styropianu. Na styropian najlepszym wyborem będą wylewki maszynowe, które zapewniają niesamowitą równość i są wyjątkowo odporne na pękanie. Warto wykonać je z dodatkiem włókna szklanego, które je dodatkowo wzmocni. Do wykonania wylewek musimy podejść ze szczególną starannością i odpowiednio dopilnować tego. Wyobraźmy sobie, iż nie wylewki będą nierówne i wszystkie meble będą na niej krzywo stały.
Ostatnim krokiem przy remoncie jest odpowiednie wyrównanie ścian. Najlepiej pod tym względem wypadają tynki maszynowe. Ich główną zaletą jest wytrzymałość i równość oraz to, że są bardzo łatwe do malowania i odporne na pękanie. Dodatkowo wykonuje się je bardzo szybko i dzięki temu nie musimy męczyć się z fachowcami przez długi czas.
Wszystkie wyżej przedstawione metody stosowane w remontach, są szybkie dzięki ich stosowaniu można zaoszczędzić czas i spore pieniądze.
Jeżeli bardzo nam zależy na obniżeniu kosztów cześć prac możemy wykonać sami. Ja osobiście nie polecam tego robić gdyż zwykle niesie to za sobą większe koszty niż oszczędności.