Skóra, pokrywająca ciało człowieka to wielowarstwowa tkanka, która spełnia wiele ważnych zadań. Nie tylko chroni wnętrze ciała przed zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz, ale pełni także funkcję termoregulatora, zapobiega nadmiernemu odwodnieniu, wydala, reaguje i przewodzi zewnętrzne bodźce i spełnia jeszcze wiele innych zadań. Skóra codziennie jest narażana na działanie wielu niekorzystnych czynników i musi doskonale umieć sobie z nimi radzić. Dlatego należy o nią odpowiednio dbać, aby jak najlepiej spełniała swoje zadania. Intensywnie odżywczy balsam to produkt najwyższej jakości, który zapewni skórze maksymalną ochronę i sprawi, że będzie ona zawsze w doskonałej kondycji.

Formuła Norweska zatroszczy się o zdrowie skóry

Neutrogena to niezwykle ceniona, ciesząca się niesłabnącym uznaniem marka kosmetyczna, której produkty znane są w każdym, nawet najdalszym zakątku świata. Kosmetyki tej firmy na co dzień pomagają ludziom odpowiednio zadbać o swoją skórę. Innowacyjne rozwiązania stosowane w preparatach tej marki, a przede wszystkim unikatowa receptura w postaci Formuły Norweskiej to sekret wyjątkowej skuteczności kosmetyków produkowanych przez Neutrogenę. Odpowiednio zbilansowane składniki chronią skórę przed przesuszeniem, nawilżają ją i zapewniają najlepszą jej pielęgnację.

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry

Jednym z najbardziej popularnych i najchętniej stosowanych kosmetyków tej marki jest intensywnie nawilżający balsam (https://neutrogena.com.pl/product/16). Jest on szczególnie polecany do skóry suchej i bardzo suchej. Oczywiście zawiera on w swoim składzie słynną, znaną z niezwykłej skuteczności Formułę Norweską, która błyskawicznie zmniejsza uczucie napięcia oraz dyskomfortu, czyli najczęstsze objawy, jakie na co dzień towarzyszą suchej skórze. Ważnym składnikiem preparatu jest także witamina E, której zadaniem jest dodatkowa ochrona skóry przed nadmiernym przesuszeniem, zwłaszcza jeśli jest ona narażona na niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Balsam intensywnie nawilżający odżywia i chroni skórę suchą, sprawia, że wygląda ona zdrowo i pięknie.