Zrzucenie nadprogramowych kilogramów to złożony proces, wymagający wsparcia na wielu polach. Odchudzając się należy pamiętać, że nie jest ważne tylko to, żeby zmieścić się w ubranie o rozmiar czy dwa mniejsze, ale również zachować zdrowie i dostarczyć organizmowi wszystko to, czego potrzebuje, a co być może zostało wyeliminowane podczas diety. Odpowiednia motywacja, silna wola i cierpliwość – bo na efekty nieraz trzeba poczekać, to główna strategia w walce z utratą wagi. Dieta, ćwiczenia, suplementacja – to środki sprawiające, że ta strategia okaże się skuteczna.

Działanie tabletek na odchudzanie – co dają i czy warto je stosować

Zadaniem preparatów wspomagających odchudzanie jest blokowanie wchłaniania tłuszczy i węglowodanów oraz kontrola apetytu. Działanie dostępnych w aptekach tabletek hamujących łaknienie, polega na pęcznieniu ich w żołądku na skutek spożycia dużej ilości wody podczas ich przyjmowania i dzięki temu zmniejszają apetyt. Działanie preparatów zmniejszających wchłanianie tłuszczu, to wiązanie ich razem ze spożytymi tłuszczami już w przewodzie pokarmowym, co powoduje usunięcie jego nadmiaru ze stolcem. Większość tabletek na odchudzanie zawiera:

  • błonnik
  • chitosan
  • chrom
  • kwas rumenowy (CLA)
  • L- karnitynę
  • kofeinę

Tu może pojawić się pytanie, skoro wszystkie preparaty w większości zawierają te składniki, to jaki wybrać? Ranking tabletek na odchudzanie jest dostępny na stronie: https://medsense.pl/tabletki-na-odchudzanie-ranking/  Należy jednak pamiętać, że same tabletki nie wystarczą, żeby zbudować zdrowe nawyki w swoim żywieniu i nie spowodują, że nie robiąc już nic więcej waga zacznie spadać.

Odpowiednie nawyki zapewniające większą skuteczność podczas odchudzania

Aby zdrowo chudnąć, wcale nie trzeba katować się głodówkami i aktywnością fizyczną ponad nasze siły. Wystarczy zmiana dotychczasowego trybu życia i wiara w to, że drobnymi krokami uda się osiągnąć sukces. Zamiana słodyczy na owoce, wprowadzenie więcej warzyw do diety, chudego mięsa, unikanie fast foodów, a przede wszystkim regularne spożywanie mniejszych posiłków, w połączeniu z ulubioną aktywnością fizyczną, przy wsparciu odpowiednich suplementów pozwoli na bezpieczną i satysfakcjonującą utratę zbędnych kilogramów.