Lipoliza brzucha jest to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, które polega na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków substancji dzięki której komórki tłuszczowe są zredukowane. Rezultatem tego zabiegu jest rozpuszczenia się komórek tłuszczowych. Uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii, a następnie wydalane z organizmu. Lipoliza brzucha jest w dzisiejszych czasach najbardziej innowacyjną metoda medycyny estetycznej, pozwalającą na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Lipoliza – na czym ona dokładnie polega

Zabieg lipolizy brzucha polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu oraz L-karnityny/krzemionki organicznej. Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym składnikiem wchodzącym w skład naszego organizmu. Warto dodać, że w medycynie od wielu lat jest ona stosowana w lecznictwie zatorów tłuszczowych. Fosfatydylocholina i deoksycholat podawane są w tkankę tłuszczową ich zadaniem jest spowodowanie rozpadu trójglicerydów po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Z kolei L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Kto powinien skorzystać z lipolizy brzucha

Lipoliza brzucha jest przeznaczona dla osób, których waga jest w normie bądź lekko powyżej. Ten zabieg pomaga pomaga w usuwaniu jedynie miejscowego obłuszczenia, takiego jak na przykład fałdki, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy aktywności fizycznej. Warto pamiętać, że osoby cierpiące na nadwagę lub otyłość nie powinny decydować się na lipolizę brzucha.

Jak wygląda zabieg lipolizy brzucha

Na pierwszej wizycie, lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Następnie tuż przed lipolizą na wybrane okolice zostaje nałożona maść ze środkiem znieczulającym. Do tego zabiegu używane są bardzie cienki igły, dzięki czemu do lipolizy brzucha nie ma potrzeby stosować innego rodzaju znieczulenia. Kolejno, po dezynfekcji skóry, lekarz dokonuje wstrzykiwania preparatu w zaznaczone miejsca. W miejscu podania pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, które szybko ustępuje. Pamiętaj, że po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie. Swędzenie i drobne krwiaki są również częstym objawem po zabiegowym. Do pełnej aktywności można wrócić już po dniu od lipolizy.

Jakie są efekty tego zabiegu

Do efektów lipolizy brzucha należy:

  • utrata kilku cm w obwodzie brzucha,
  • szybszy metabolizm komórek skóry,
  • stymulacja regeneracji skóry,
  • odżywienie skóry.

Z kolei do przeciwwskazań należą:

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • padaczka,
  • choroby wątroby i nerek,
  • alergia na któryś ze składników preparatu,
  • otyłość.

San-Medical oferuje profesjonalny zabieg lipolizy brzucha. Zachęcamy z zapoznaniem się z ofertą.