W dzisiejszym świecie ciężko jest uniknąć przyswajania szkodliwych substancji. Wiele z nich znajduje się w pożywieniu lub kosmetykach. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i poszukuje sposobów poprawienia swojego stanu zdrowia. Dużą popularnością cieszą się diety wspomagające oczyszczanie organizmu. Jedną z najbardziej znanych jest w tym przypadku dieta sokowa

Moc naturalnych witamin

Owoce i warzywa są bogate w ogromną ilość składników odżywczych koniecznych dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Te z naturalnych upraw są ponadto zupełnie wolne od szkodliwych substancji. Między innymi dlatego detoks sokowy wykazuje wysoką skuteczność w oczyszczaniu. Zawarte w roślinach pierwiastki i minerały zapobiegają powstaniu niedoborów i złego samopoczucia.

Sokowa dieta oczyszczająca – główne zasady:

  • picie soków dobrej jakości, tłoczonych na zimno
  • stosowanie diety przez czas od 1 do 7 dni
  • oprócz soków spożywanie jedynie wody oraz ziołowych herbat

Korzyści witaminowego oczyszczenia

Osoby stosujące detox sokowy obserwują zazwyczaj wiele zmian w swoim organizmie. Po zaledwie kilku dniach poprawia się wygląd cery oraz obniża poziom stresu i zmęczenia. Zastosowanie się do zasad wspomnianej diety poprawia odporność i umożliwia uzupełnienie niedoborów witamin. Dodatkowym efektem, który można uznać za korzyść jest możliwość pozbycia się dodatkowych kilogramów. Przede wszystkim jednak, pozytywny wpływ na florę bakteryjną organizmu sprawia, że przejście takiego detoksu znacznie poprawia samopoczucie.