Niemal każda kobieta chociaż raz w życiu zastanawiała się nad tym, aby poddać się profesjonalnym zabiegom na twarz.

Mezoterapia jest jedną ze skuteczniejszych form regeneracji i odżywienia wysuszonych partii ciała, jednakże obecnie poszukuje się nowszych, bardziej innowacyjnych form. I w ten sposób powstał boom na osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się z krwi klientki. Jak wiemy jest to dość krwawy zabieg, jednak ma dość długą listę miłośniczek na całym świecie. Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej widzi potrzebę wprowadzenia tej usługi w swojej działalności, ponieważ zalety osocza są nie do przecenienia.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe Wrocław można z powodzeniem zastosować na twarz i dekolt podczas tzw. „wampirzego liftingu”. Wstrzykiwanie niewielkiej ilości płynu pozwala na lepszą stymulację wszystkich warstw skóry oraz większą produkcję kolagenu przez fibroblasty. Taki zabieg pozwala niemal natychmiast zniwelować skutki stresu, przemęczenia oraz upływu czasu przez rozświetlenie twarzy i wygładzenie mniejszych zmarszczek.

Co sprawia, że osocze jest tak świetnym remedium na starzenie?

Otóż ma ono większą ilością płytek niż osocze nie poddane wirowaniu, a same płytki są elementami krwi produkującymi różne substancje wzmagające wzrost komórek. Płytki jak wiadomo są owalne, wklęsłe w środku kształtem i nie mają jądra, ale dzięki temu przenoszą tlen oraz dwutlenek węgla oraz zdolność do syntezy białek oraz czynników wzrostu. Wykorzystując te właściwości w medycynie estetycznej można stymulować bardziej efektywne wytwarzanie składników macierzy pozakomórkowej, które są odpowiedzialne za jędrność i nawilżenie skóry. Ponadto osocze stymuluje także mieszki włosowe, więc często poleca się je wykorzystać w celu eliminacji łysienia. Co prawda zabieg nie da natychmiastowych efektów, jednak poprawi ukrwienie skóry głowy, co po części zredukuje problem z wypadaniem włosów.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się w ten sposób walczyć z coraz mniejszą ilością włosów na swojej głowie.