Każda kobieta dobrze wie, jak trudne i uciążliwe jest dbanie o gładką skórę, szczególnie w okresie letnim. Najprostsza i całkowicie bezbolesna metoda usuwania zbędnego owłosienia to golenie maszynką, jednak zabiegi takie trzeba powtarzać prawie codziennie.

Również kremy do depilacji dają bardzo krótkotrwały efekt, a dodatkowo wiążą się z ryzykiem wrastania włosków. Można też zdecydować się na depilator elektryczny, który według producentów powinien zapewnić gładką skórę na około 8 tygodni. W praktyce okazuje się, że aby efekt był zadowalający, należy skorzystać z depilatora co tydzień lub maksymalnie co dwa tygodnie. Dodatkowo jest to procedura bolesna, pomimo że po jakimś czasie skóra przyzwyczaja się do niej. Dla osób zmęczonych faktem, że włosy właściwie ciągle odrastają na nowo, idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserem. Jest to zabieg kosztowny, dlatego decyzja o sięgnięciu po tę metodę nierzadko podejmowana jest bardzo długo, niekiedy nawet latami.

Reklama: depilacja laserowa lightsheer Kraków – salon Sekrety Piękna

Jednak efekt gładkiej skóry na kilka lat to bardzo kusząca perspektywa. Dobrze jest zrobić gruntowne rozeznanie rynkowe na temat dostępnych sposobów depilacji tą metodą. Istnieje wiele rodzajów lasera i niestety nie każdy z nich daje pożądane rezultaty pomimo wydanych pieniędzy. Istotną kwestią jest też fenotyp, czyli mówiąc w skrócie kolor skóry i owłosienia. Jedną z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych oraz komfortowych metod trwałego usuwania włosów jest depilacja laserowa lightsheer. Nadaje się ona praktycznie do każdej części ciała. Zabiegi wykonuje się w seriach i nie są one bardziej bolesne niż wyrywanie włosów depilatorem elektrycznym.

Następnie możemy cieszyć się gładką skórą nóg, pach czy strefy bikini przez co najmniej kilka lat. Takie przedsięwzięcie dobrze jest zaplanować w okresie jesiennym z uwagi na fakt, że w trakcie wykonywania zabiegów należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce.