Tapicerka, niezależnie od miejsca zastosowania, często ulega zabrudzeniom. Główną przyczyną powstawania zabrudzeń powierzchni tapicerowanych jest ich użytkowanie, ale pojawiają się też inne źródła zanieczyszczeń. Usługa prania tapicerki oferowana przez wiele firm dzieli się na kilka etapów, dzięki czemu możliwe jest dokładne usunięcie zabrudzeń.

Pranie tapicerki w dzielnicy Ursus

Warszawska dzielnica wciąż się rozrasta, przybywa nowych mieszkańców, a wraz z nimi wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne i kompleksowe usługi czyszczenia tapicerki meblowej oraz dywanów. W pierwszej kolejności następuje czyszczenie na sucho. Następnie, przy użyciu odpowiedniego sprzętu następuje odkurzenie. Na tym etapie możliwe jest usunięcie takich zabrudzeń jak np. sierść zwierząt domowych. W trzecim etapie używa się specjalistycznego, dostosowanego do danej powierzchni detergentu umożliwiającego rozpuszczenie trudnych do usunięcia zabrudzeń. W sytuacji, gdy zachodzi potrzeba, stosuje się odplamianie. Cały etap 3 wykonywany jest przy użyciu specjalnych urządzeń. Na koniec, przy pomocy elektrycznych maszyn, następuje ekstrakcja, czyli odessanie detergentu wraz z zabrudzeniami. Krok ten powtarza się do momentu całkowitego odessania zabrudzenia.

Popularne dodatkowe usługi

Część firm zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem tapicerek oferuje swoim klientom dodatkową usługę odkażania czyszczonych powierzchni. Zlecając czyszczenie profesjonalistom, klient może zyskać wiele korzyści, takich jak choćby: ekologiczne środki czystości stosowane do czyszczenia, specjalistyczny sprzęt piorący, bezpłatny dojazd do klienta czy eliminacja większości grzybów oraz drobnoustrojów. Usługa czyszczenia tapicerek zyskuje coraz szersze grono zainteresowanych. Wynika to przede wszystkim ze zwiększenia ludzkiej świadomości, jakie choroby mogą powodować m.in. kurz, pył, roztocza, bakterie oraz inne alergeny, które osadzają się na nieczyszczonych powierzchniach. Nie każdy ma czas oraz możliwość samodzielnie wyczyścić daną powierzchnię, dlatego warto skorzystać z szerokiej oferty specjalistów w tej dziedzinie.