Śnieżnobiałe, proste i… wszystkie na swoim miejscu. To krótka, ale jakże i treściwa definicja pięknych zębów, a co za tym idzie olśniewającego uśmiechu.

Dentysta to lekarz, który na stałe wpisuje się już w kalendarz każdego Polaka. To oczywiście dobry objaw, bo dbanie o zęby procentuje na przyszłość. Niestety w życiu każdego zdarza się sytuacja, kiedy chorego czy na przykład złamanego zęba nie da się już uratować. Co wtedy? Oczywiście wyrwanie. I o ile jest to ząb mądrości, którego zniknięcie nie powoduje widocznych zmian w uzębieniu oraz co za tym idzie uśmiechu, o tyle jeśli usunięty musi zostać ząb widoczny podczas mówienia, jedzenia czy uśmiechu wtedy pojawia się problem. Tracimy pewność siebie, czujemy się nieswojo i mamy wrażenie, że każdy widzi brak wyrwanego zęba.

Dzisiejsza medycyna wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom i proponuje implanty zębowe. Więcej o przebiegu takiego zabiegu znaleźć mozna na stronie stomatologia-impla.pl/implanty/.

Szybkie założenie, praktycznie bezbolesne, a co najważniejsze zadawalający efekt i implant, który do złudzenia przypomina naturalny, prawdziwa ząb pacjenta. Implanty stomatologiczne to dziś już standard zabiegowy w leczeniu ubytków po wyrwanych zębach. Decydują się na niego osoby praktycznie w każdym wieku przede wszystkim ze względu na trwałość, bezpieczeństwo i wygodę. Taki implant umieszcza się dziąsłach na lata. Nie ma także niebezpieczeństwa, że wypadnie czy dostaną się pod niego drobinki jedzenia, jak to ma miejsce w przypadku protezy czy sztucznej szczęki. Implant nie wymaga specjalnego czyszczenia, ponieważ myje się go szczoteczką tak jak resztę swoich zębów.

Od kilku lat także cena zachęca do skorzystania z takiego rozwiązania. Implanty, ze względu na ich upowszechnienie i nowe technologie są coraz tańsze i dostępne praktycznie dla każdego.