Korowarka to profesjonalna maszyna do mat wiklinowych, dzięki której w bezpieczny, a co ważniejsze szybki i skuteczny sposób pozbędziemy się kory z poddawanych obróbce prętów wiklinowych. Jest to jeden ze sposobów, pozwalających na uszlachetnienie wikliny, którą to zanim poddamy wspomnianemu procesowi, należy odpowiednio przygotować. Mowa w tym momencie o jej pędzeniu, moczarkowaniu lub gotowaniu.

Korowanie wikliny jest procesem, w którego przypadku warto jest sięgnąć po nowoczesne rozwiązania w postaci profesjonalnych urządzeń, dzięki którym jesteśmy w stanie w znacznym stopniu przyspieszyć obróbkę prętów wiklinowych. Nic więc dziwnego, że na wyposażeniu coraz większej ilości gospodarstw rolnych, w przypadku których prowadzona jest także działalność związana z przetwarzaniem własnych zbiorów wikliny, jest maszyna do mat wiklinowych taka jak korowarka. Oczywiście z tego typu urządzeń od lat korzysta szereg wielu zakładów przetwórczych. Chcą mieć pewność, że mamy do czynienia ze sprawdzonym, skutecznym i niezawodnym modelem urządzenia do usuwania kory, warto jest skorzystać z oferty takiej firmy jak np. Wikoma, która od lat cieszy się dużym uznaniem na rynku, a tym samym wśród klientów.

Sposób na skuteczne, szybkie i wydajne korowanie prętów wiklinowych

Maszyną do mat wiklinowych, w przypadku której zadbano o maksymalną ergonomię i bezpieczeństwo pracy operatora podczas usuwania kory z obrabianych prętów wiklinowych, jest korowarka typ KR-3HY/E. Wspomniany model urządzenia jest zgodny z normami bezpieczeństwa CE, wyróżnia się doskonałymi parametrami mechanicznymi i posiada specjalny podajnik do wikliny wyposażony w napęd hydrauliczny. Daje możliwość ręcznej regulacji wysokości górnego bębna, dzięki czemu można go odpowiednio dostosować do grubości wikliny.

Korowarka typ KR-3HY/E została również wyposażona w wydajną instalację elektryczną oraz skrzynkę sterowniczą, pozwalająca na wygodne sterowanie prędkością obrotową bębnów. Urządzenie najlepiej sprawdza się w przypadku usuwania kory z prętów wiklinowych zarówno z moczarki, jak i wikliny gotowanej, której długość oscyluje w granicach od 80 cm do 3 m. Jest to maszyna, która wyróżnia się bardzo dużą wydajnością, dzięki czemu z powodzeniem mogą korzystać z niej zarówno zakłady przetwórcze, jak i rolnicy, którzy chcą poddawać obróbce, w tym przypadku szybkiemu i skutecznemu korowaniu własnych zbiorów wikliny. Należy jednak pamiętać, że ten model korowarki przeznaczony jest do korowania dobrej jakości wikliny, która nie posiada żadnych rozgałęzień i odrostów.