Bariera u11a to najwyższej jakości zabezpieczenie, pozwalające ochronić pieszych oraz rowerzystów przed upadkiem z wysokości. Ich dodatkowa funkcja opiera się także o informowanie kierowców o konieczności zachowania szczególnej uwagi oraz ostrożności.

Czym charakteryzują się bariery u11a

Bariera u11a wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, a jej parametry są ściśle określone w ustawie o ruchu drogowym. Aby maksymalnie zabezpieczyć dany teren, bariery wykonywane są w wielu długościach. Dzięki temu możliwe jest pełne dopasowanie bariery chodnikowej blokującej do danego chodnika lub drogi rowerowej.

Konstrukcja bariery jest wyjątkowo solidna, aby stanowiła dodatkowe zabezpieczenie dla pieszych i rowerzystów. Wykonana jest najczęściej z rur ocynkowanych, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Posiada pionowe szczeblinki. Jest przez to wyjątkowo praktyczna i wytrzymała.

Obecnie można z łatwości spotkać barierki drogowe występujące w licznych kolorach. Dzięki temu można wybrać model odpowiednio widoczny. Najczęściej wykorzystywane są wersje żółte oraz białe. Wynika to z dużej widoczności jasnych barw oraz skojarzenia ostrzegawczego z kolorem żółtym.

Bariery drogowe tego typu mają zwykle wysokość co najmniej metra dziesięciu w pobliżu chodników i ścieżek dla pieszych, metra dwudziestu przy drogach rowerowych, oraz nawet do metra trzydziestu w przypadku montowania jej w pobliżu chodnika zlokalizowanego nad liniami tramwajowymi lub kolejowymi.

Gdzie można stosować bariery drogowe u 11a

Bariera drogowa u-11a najczęściej stosowana w przypadku konieczności ochrony przed upadkiem ze znacznej wysokości. Stworzono je do zabezpieczania chodników oraz dróg rowerowych umiejscowionych na wysokości co najmniej pół metra nad poziomem pozostałego terenu.

Balustrada u 11a jest standardowo umieszczana we wszystkich lokalizacjach stwarzających potencjalne zagrożenie upadkiem. Najczęściej takimi miejscami są wszelkiego rodzaju mosty, nasypy, kładki oraz pochylnie.

Balustrada u 11a bywa wykorzystywana także dla zabezpieczenia pieszych oraz rowerzystów na wjazdach, oraz zjazdach do podziemia. To kluczowy element profilaktycznego działania przeciw urazowego. Pozwala w sposób kontrolowany zapobiegać wielu potencjalnym wypadkom.

Jakie zalety mają balustrady u 11a

Balustrady u 11a, które można zakupić w ofercie https://zped.com.pl/kategoria-produktu/bariery-drogowe/bariery-segmentowe-u-11a/ posiadają szereg zalet, dzięki którym są tak powszechnie wykorzystywane. Stanowią doskonałe zabezpieczenie zwiększające bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów. Są także bardzo uniwersalne. Można wykorzystać je na wielu powierzchniach oraz przy wielu okazjach.

Charakteryzują się także dużą odpornością i niezawodnością.