Coraz więcej słychać o tym, że polskie firmy przenoszą się do USA. Czy rzeczywiście jest to taka opłacalna decyzja? A może to tylko chwilowa moda, która szybko przeminie i doczekamy się powrotu rodzimych firm do Polski? Przedstawiamy wam dlaczego zakładanie spółek USA jest tak popularne i jakie korzyści z tego można mieć, przy stosunkowo niewielkim nakładzie kosztów.
Niskie podatki to zachęta numer 1
To co najbardziej boli większość przedsiębiorców to podatki. W Polsce należą one do jednych z najwyższych w Europie. Dodatkowo, jeśli dodamy do tego mało przejrzysty system podatkowy i raczej mało przyjazne nastawienie organów Państwowych do przedsiębiorców, to nie można się dziwić chęci poszukiwania czegoś tańszego i łatwiejszego w prowadzeniu swojej działalności. USA już od wielu lat jest postrzegane jako miejsce, które sprzyja prowadzeniu firm w każdej z branż, oferując nie tylko o wiele niższe podatki, ale również zapewniając transparentny system podatkowy, w którym wszystkie wątpliwości rozparzane są na korzyść podatników. To prawo działa zarówno w odniesieniu do osób prywatnych, jak i firm.
Większe możliwości dzięki polityce
Stany Zjednoczone w porównaniu do Europy są kilkukrotnie większe. Dzięki temu, rynek zbytu ma o wiele większy potencjał i w dalszym ciągu mamy do czynienia z prowadzeniem biznesu w jednym Państwie. Co więcej, zakładanie spółek USA jest wybierane również dlatego, że przedsiębiorcy otrzymują znacznie więcej możliwości zawierania ciekawych kontaktów handlowych z firmami z innych krajów. Wynika to z nieustannie prowadzonych rozmów partnerskich, w które bardzo mocno angażuje się rząd USA, starając się utrzymać jak najlepsze stosunki gospodarcze z wszystkimi krajami świata, przygotowując dla swoich firm podłoże do prowadzenia rozmów. Jak widać, bardzo przyjazny stosunek władz państwowych do przedsiębiorców ma niebagatelne znaczenie do tego, że chcą oni mieć firmę nie gdzie indziej, tylko w USA. Jeśli i ty chcesz przyłączyć się do tej grupy, nic nie stoi na przeszkodzie.