Oczywistym jest, że czas wigilijny chce się spędzić w gronie najbliższych. Grinchów na szczęście nie jest tak wielu, a cała reszta jest głęboko przywiązana do tradycji. Przygotowanie posiłków jest wymogiem koniecznym jednak po wigilii i świętach można z zadowoleniem zrobić sobie odpoczynek od stania przy garnkach i wybrać się na kolację lub obiad do restauracji.

To zdecydowanie doskonały pomysł na odpoczynek, a nawet czasem na romantyczny wieczór tylko we dwoje. Także wypad rodzinny nie zaszkodzi i pozwoli odetchnąć kucharkom i kucharzom, którzy ciężko się napracowali przez święta, przygotowując całą masę pyszności i frykasów. restauracje kuszą ofertami, lecz nie sposób wybrać najbardziej odpowiedniej. Przyzwyczajeni będą mieli okazję jeszcze w tym roku spróbować jakichś nowości i nowych smaków, jednak większość skusi z pewnością dobra i okoliczna restauracja włoska (Kraków zob. Dapietro).

Restauracja jak każdy inny podmiot gospodarczy musi zarabiać, jednak by zachować stałych klientów jest zmuszona do zapewnienia jakości swoich potraw. DaPietro nie ma z tym problemu i cieszy się uznaniem swoich odbiorców w każdej placówce. Zarówno kierownictwo jak i najmniej zarabiający pracownicy są doskonale przeszkoleni i znają się na swojej pracy. Każdy z nich rozumie jak ważną gra rolę w drużynie, która strzela w tym samym kierunku i jest doskonale przeszkolona.

Restauracje biją rekordy popularności w okresie między świętami a Nowym Rokiem. Ten czas to dla nich wielkie zyski, lecz najbardziej korzystają klienci, którzy mogą z pełnym spokojem cieszyć się dobrodziejstwami najlepszych specjałów i radować swoje podniebienia ulubionymi daniami z kuchni włoskiej. Pizzerie były początkiem popularyzacji jej w naszym kraju, a moda i prostota wykonania dań stanowią o jej sile i stale zwiększającym się zainteresowaniu odbiorców.