Miejsce, w którym mieszkamy to jeden z ważniejszych czynników wpływających na komfort życia. Z pewnością każdy z nas pragnie mieszkać w estetycznym i funkcjonalnym mieszkaniu, do którego będzie chętnie wracał. Z tego powodu tak ważna jest przemyślana aranżacja wnętrz. Najlepiej powierzyć ją w ręce doświadczonego projektanta. Wykona on projekt wnętrza dopasowany do naszych upodobań, preferencji oraz stylu życia, ponieważ innych pomieszczeń potrzebuje singiel, innych mieszkająca wspólnie młoda para a jeszcze innych wielodzietna rodzina.

„Styl wnętrza to indywidualna kwestia, zależna od gustu. Wyłącznie od nas zależy czy zdecydujemy się na modernistyczne wnętrze, surowy minimalizm, oryginalną rustykalną aranżację, romantyczny styl retro czy projekt w jeszcze innym stylu, bowiem wybór jest ogromny.” – zauważa specjalista od aranżacji wnętrz z firmy Orange Studio.

Ważną zaletą korzystania z usług projektanta wnętrz jest fakt, iż dobry fachowiec potrafi zdziałać cuda związane z wyeksponowaniem atutów oraz ukryciem ewentualnych mankamentów mieszkania. Przykładowo, sprawi, że małe pomieszczenia będą się wydawać optycznie większe – by osiągnąć zawrze w swoim projekcie duże lustra, otwarte przestrzenie, jasne kolory i inne doskonale mu znane triki. Wyeliminuje problem braku miejsca na przechowywanie zgromadzonych rzeczy na małej powierzchni – zaproponuje praktyczne schowki i sprawi, że każdy metr mieszkania będzie maksymalnie zagospodarowany. Pomoże rozjaśnić ciemne wnętrza z małą ilością okien.

Niektóre firmy projektujące wnętrza oferują kompleksowe usługi od pomysłu, poprzez wykonanie projektu aż po realizację mebli na wymiar. Klienci chętnie korzystają z takiego rozwiązania, bowiem daje ono wygodę i pewność, że projekt mieszkania zostanie wiernie odwzorowany.