Hale stalowe to aktualnie najpopularniejsze z konstrukcji. Spowodowane jest to wieloma czynnikami. Przede wszystkim czasem ich budowy. Takie konstrukcje są montowane na miejscu przeznaczenia. Wymagają wylania żelbetowego fundamentu, na którym stawia się całą konstrukcję. Stosuje się specjalne materiały chroniące przed warunkami atmosferycznymi oraz korozją co jest niezwykle istotne przy zastosowaniu stalowych elementów. Mówi się o krótkich terminach wykonania konstrukcji, ale co to dokładnie znaczy?
Jakie są niezbędne formalności
Na to ile trwa budowa hali stalowej, wpływ ma wiele czynników. Formalności są jednym z nich. Przede wszystkim trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Bez tego nie można zacząć żadnej pracy. Potrzebował też będziesz dokładnej opinii geologicznej, projektu budowlanego i specjalnej mapy do celów projektowych. Oczywiście o dokładny wykaz niezbędnych dokumentów oraz czas ich wydania trzeba pytać w odpowiednim dla rejonu urzędzie.
Pogoda oraz pora roku
Wbrew powszechnej opinii to nie jedyny czynnik przy określaniu ile potrwa budowa hali stalowej. Bez wątpienia będzie miało to duże znaczenie, ponieważ podczas deszczu, czy zimą ten czas się jeszcze bardziej wydłuży. Najważniejszym czynnikiem przy określaniu ile potrwają prace ma sama wielkość przyszłego magazynu, ale to złożony proces i żaden wykonawca nie poda dokładnego terminu. Zakładając, że będzie to magazyn o powierzchni 3000 m2 prace mogą potrwać od pięciu do nawet dwunastu miesięcy. Oczywiście przy założeniu, że mamy już gotowe wszystkie dokumenty.
Czy warunki gruntowe mają duże znaczenie
Często zadawane pytanie, na które odpowiedź jest jednoznaczna. Zdecydowanie tak. Z tego powodu jednym z wymaganych dokumentów nim rozpocznie się budowa hali stalowej, jest analiza geologiczna. Występowanie wód gruntowych powoduje przymus zastosowania specjalnych rozwiązań oraz wzmocnienia fundamentów. Przygotowanie terenu pod inwestycję leży po stronie wykonawcy i musi to być zrobione bardzo skrupulatnie.
Czy da się przyspieszyć budowę
Jest na to kilka sposobów. Wybór lokalizacji ma tu szczególne znaczenie. Warto przed kupnem działki, na której ma powstać hala stalowa, poprosić o wykonanie analizy geologicznej. Podłoże i sam fundament to podstawa. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, konieczne jest złożenie wszelkich niezbędnych wniosków w urzędach. Najszybciej wykonane projekty, powstają nawet w cztery miesiące. Dokładny czas zależny jest od przeznaczenia hali, jej rozmiaru i wykończenia wnętrza i wszystkie te elementy musisz wziąć pod uwagę.