Istnieją firmy, które pracują 24 godziny na dobę. Możemy więc liczyć na ich wsparcie, nawet w bardzo ciężkiej chwili jaką jest śmierć bliskiej nam osoby. Profesjonalny dom pogrzebowy zapewni wszystko, co konieczne, aby zmarły otrzymał godny pochówek, na który zasługuje każdy.
Zakład pogrzebowy Kraków świadczy szereg różnych usług. Gdy złożymy telefon do tej firmy, w celu powiadomienia o śmierci kogoś z naszej rodziny, pracownicy przyjadą odebrać ciało z domu i zgodnie z wytycznymi zaczną przygotowywać ciało do pochówku. Zakład ten oprócz tradycyjnego pogrzebu oferuje także kremację. Najbliższa rodzina decyduje o tym , jak zmarły ma zostać pochowany, a udając się do siedziby firmy, będziemy musieli dokonać wyboru trumny bądź urny.
Dom pogrzebowy może zapewnić także zmarłemu ubiór, jeśli rodzina nie zdecyduje się na dostarczenie czegoś z garderoby tego członka rodziny. Pracownicy przygotują zmarłego do tej ostatniej drogi wykonując także podstawowe zabiegi kosmetyczne, takie jak: golenie, mycie, czesanie. Wszystkie te czynności odbywają się oczywiście z należytym szacunkiem dla tej osoby.
Firma pomoże też z transportem trumny na cmentarz, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, zorganizuje transport dla uczestników ceremonii pogrzebowej. Formalności w urzędach również zostaną załatwione przez pracowników. W ramach organizacji pogrzebów, profesjonalny dom pogrzebowy (Kraków EPITAFIUM) zapewnia także możliwość zamówienia stosownych wieńców i wiązanek, stroików urnowych oraz innych kwiatowych kompozycji. Rodzina może liczyć na fachową poradę i pomoc w dokonaniu wyboru. Kolejną z usług, jakie proponują profesjonaliści jest organizacja oprawy muzycznej. W zakresie usług znajduje się także międzynarodowy transport zwłok, czyli sprowadzenie ciała zmarłego z zagranicy. Sporządzana jest przy tym odpowiednia dokumentacja oraz uzyskiwane są potrzebne pozwolenia.
Dom pogrzebowy pomoże nam zapewnić naszej bliskiej osobie godny i właściwy pochówek, tak, aby ta ostatnia droga zmarłego mogła przebiec spokojnie i z należytym szacunkiem.