Wraz ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego wielu Polaków stanęło przed ogromnym życiowym problemem. Rata kredytu, którą wkalkulowaliśmy w nasz budżet domowy kilka czy kilkanaście lat temu, urosła tak bardzo, że nie stać nas na jej zapłatę. Czujemy się oszukani, w końcu okazało się, że mamy oddać bankowi kilkakrotnie więcej pieniędzy, niż nam pożyczył. Nie mieliśmy możliwości wzięcia kredytu w złotym, zdecydowaliśmy się więc na kredyt we frankach, teraz żałujemy, ale bank nie chce nawet słyszeć o polubownym rozwiązaniu umowy. 

Czy możemy coś z tym zrobić? Czy unieważnienie umowy kredytowej we frankach jest możliwe? Warto zagłębić się w temat wpisując w wyszukiwarce: kredyt we frankach pozew.

Jeszcze do niedawna taka opcja wydawała się jedynie marzeniem, jednak dziś jest inaczej. Sytuacja „frankowiczów” zmieniła się za sprawą korzystnego dla kredytobiorców rozstrzygnięcia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Orzeczenie TSUE wydane w tym przedmiocie daje klientom możliwość domagania się unieważnienia zawartej umowy. Nie jest to oczywiście sprawa prosta, ale z pomocą może nam przyjść chociażby kancelaria od kredytów we frankach, która większość pracy wykona za nas.