Szkodliwość wszelkiego rodzaju gryzoni w tym najpowszechniejszych mysz i szczurów jest znaczna. To one odpowiadają za wiele zniszczeń takich jak:

  • Osłabianie konstrukcji budynków poprzez niszczenie ich elementów,
  • Uszkadzanie sprzętu poprzez np. przegryzanie przewodów elektrycznych,
  • Niszczenie mebli,
  • Zanieczyszczanie obiektów,
  • Skażanie odchodami produktów spożywczych.

To one przyczyniają się do znacznych strat materialnych oraz finansowych. Są zagrożeniem dla zdrowia ludzi. Szczególnie zagrażają podatnym na choroby i zarazki dzieciom, osobom starszym, a także wszystkim, którzy mają osłabiony układ odpornościowy. Gryzonie przenoszą różnorodne często niebezpieczne choroby odzwierzęce, pasożyty oraz bakterie. Ludzie chorujące na astmę czy skłonne do reakcji alergicznych powinny trzymać się z daleka od wszelkich gryzoni. Kontakt nawet z małą myszką może spowodować poważne problemy zdrowotne.

Niestety gryzonie takie jak myszy czy szczury charakteryzują się sporym potencjałem reprodukcyjnym, dużą inteligencją, a także pewnymi cechami takimi jak umiejętność unikania pułapek czy specyficznymi zwyczajami żywieniowymi. Powoduje to mała skuteczność niektórych sposób ich zwalczania. Firmy deratyzacyjne ciągle zmieniają metody walki ze szczurami, a przedsiębiorstwa produkujące sprzęt i środki niezbędne podczas tych zabiegów opracowują nowe specyfiki. Programy zwalczania populacji szkodników stale się zmieniają zależnie od obserwacji ich zachowań i zwyczajów. Tylko dzięki temu można efektywnie usuwać te pasożyty.

Skoro gryzonie są niepożądanymi mieszkańcami domów i przedsiębiorstw to należy, a nawet trzeba je z nich usuwać. Od tego są fachowcy posiadający odpowiednie środki i sprzęt. Na czym polega deratyzacja Firma Karaczan stawia konkretną odpowiedź. Co więcej specjaliści, których zatrudnia w praktyce pokażą jak zabieg zwalczania gryzoni wygląda. Dokonają unieszkodliwienia mysz i szczurów w każdego rodzaju obiekcie. Wykorzystują tylko sprawdzone metody na pozbycie się mysz i szczurów z każdego budynku.