Sklepy oferujące sprzedaż odzieży używanej są w ostatnich latach niezwykle modne. Mnóstwo ludzi nawet zamożnych odwiedza te typy sklepów. Second hand’y oferują sprzedaż ubrań różnej, jakości. Na półkach w takich sklepach znajdują się zarówno rzeczy nowe niesprzedane, rzeczy nowe z wadami szycia, a także używane niezniszczone bądź używane z wyraźnymi śladami zużycia. Zależnie od placówki oraz dnia sprzedaży można znaleźć na sklepowych półkach określone towary. I tak, w sklepach zwykłego ciucholandu sprzedawana jest odzież używana. W dniu nowej dostawy ceny są najwyższe, a asortyment najbogatszy. Z każdym dniem rzeczy jest coraz mniej i ceny zazwyczaj maleją. Przed kolejną nową dostawą następuje ostateczna wyprzedaż. Wiąże się ona z obniżką cen 50 %, 70% a nawet do 1 zł. na tym etapie jednak ubrania są już wybrane. Zostają tylko te o rzadkich rozmiarach lub najbardziej zniszczone.

W Polsce coraz częściej spotkać można secondo hand’y oferujące sprzedaż odzieży nieużywanej, lecz z wyraźnymi oznakami różnego typu wad bądź długotrwale niesprzedane w firmowych sklepach. Warto w tym miejscy zaznaczyć, że secondo hand’y to nie to samo, co sklepy outlet’owe. Te drugie wyprzedają odzież markową po sezonie z obniżkami do 70%. Natomiast sklepy secondo hand’y oferują już pojedyncze produkty w bardzo niskiej cenie.

Aby zaoferować swoim klientom odzież używaną dobrej, jakości warto podjąć współpracę z rzetelnymi i solidnymi dostawcami. Dobra hurtownia odzieży używanej w swojej ofercie posiada ubrania tylko z najwyższej półki. Współpraca z takimi firmami pozwala na posiadanie pewności, co do gatunku i wartości zamawianych, a następnie oferowanych klientom produktów.

Bez względu na rodzaj sprzedawanych ubrań – używana czy markowa niepełnej, jakości odzież – musi ona być prowadzona z uwzględnieniem wymagań współczesnego klienta ciucholandu. Brzydkie, zniszczone ubrania nie są już w lumpeksowej modzie. Klientami tego typu sklepów są coraz częściej ludzie chcący kupić coś fajnego, a niedrogiego.