Profile LED to gwarancja oszczędności energii elektrycznej, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. Kto z nas nie chciałby skorzystać z możliwości nienadwyrężania swojego budżetu domowego? Dawniej oświetlenie LED mogło być dla niektórych osób czymś, co przypomina pasek z diodami na kształt choinki bożonarodzeniowej. Obecnie nie ma już tego problemu, ponieważ dostępne są profile lad, które są znacznie bardziej przydatne w tym przypadku.

Czym w ogóle jest profil LED? Przypominają one wklęsłą listwę, w której znajduje się taśma LED. Przykryta jest ona matową osłoną, która wykonana jest najczęściej z pleksi. Jakie funkcje ona pełni? Otóż jej zadaniem jest zabezpieczenie profilu, ale również chodzi tutaj o zmianę światło i funkcję czysto estetyczną.

Jeśli więc chodzi o oświetlenie LED, to profile LED świetnie sprawdzają się do zamaskowania taśmy LED. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie w przypadku montażu tego rodzaju oświetlenia na szafce kuchennej. Na jakie jeszcze korzyści można liczyć dzięki zastosowaniu tego rodzaju produktów? Otóż profile LED są świetnym zabezpieczeniem taśm LED przed niekorzystnym działaniem wody oraz uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą się pojawić w wyniku ich eksploatacji. Profile LED nie tylko świetnie maskują diody LED, ale także za ich pomocą można zmieniać światło i skutecznie wyeliminować efekt punktowy, czyli widoczne różnice w jasności światła, które występują w przerwach pomiędzy diodami.

Dzięki tego rodzaju produktom można uzyskać jednolity strumień światła, co z całą pewnością wpływa znacząco nie tylko na estetykę. Profile Led pozwalają również na zmianę kąta padania światła, dzięki czemu można zoptymalizować strumień świetlny. W tym celu wystarczy zamontować taśmy na łączeniu ściany i sufitu. Tak więc możliwości mamy naprawdę dużo.