Trwały zlewozmywak to taki który jest odporny na wiele czynników, między innymi na wysokie temperatury. Chodzi o możliwość wstawiania do niego gorących garnków, bezpośrednio zdjętych z palnika, albo patelni, na których dopiero co smażono kotlety. Ich temperatura może przewyższać ponad sto stopni, gdyż w takiej temperaturze odbywa się proces gotowania. Trwały zlewozmywak, musi być także odporny na stłuczenia, gdyż od czasu do czasu coś może wypaść z rąk. Chodzi tu o to, że szklanki obmywane pod bieżącą wodą mogą się wymknąć z mokrych dłoni. A garnki metalowe mogą znacznie więcej ważyć, jeśli mają grubsze dno i w dodatku swoją strukturą mogłyby nieco stłuc taki zwykły zlewozmywak, dlatego tworzy się już znacznie twardsze modele.

Elegancka kuchnia

W eleganckiej kuchni, aż chce się gotować pod warunkiem, że się umie i pielęgnuje tą sztukę. W bardzo ładnie urządzonych domach z wysokiej klasy wyposażeniem, obca osoba może czuć się nieco skrępowana, gdyż może się obawiać, że coś niechcący uszkodzi. Tymczasem wiele rzeczy jest związanych z kwestią smaku, a nie wyglądu i wystroju kuchni. W dodatkowo, poza tym żeby gotować smaczne potrawy, warto taż gotować zdrowo i z dobrej jakości produktów.

Granit, twarda skała

Granit to rodzaj kamienia, a raczej skały składającej się z wielu składników. A jego twardość i trwałość jest ogromna z tego właśnie powodu. Chodzi też o to, że jest on odporny na tłuczenie oraz wysokie temperatury. Bo jego struktura jest dość gęsta, z tego powodu na produkty wykonane z jego użyciem daje się aż 40 lat gwarancji, a to bardzo, bardzo długo. Praktycznie na prawie całe życie, przy założeniu że kupuje produkt osoba dorosła. Innymi zaletami, jakie niesie za sobą wybranie produktu, jakim jest zlewozmywak granitowy, okazać się może jego ładny wygląd. A jest to model dużo ładniejszy, gdyż często dwukolorowy, z lekko nakrapianym wzorem. A takie czarniejsze, to stanowić mogą eleganckie dopełnienie czarnych blatów kuchennych, bardzo często także wykonanych z tego samego kamienia, jakim jest granit.