Niewielkie lampki umiejscowione na długich, wąskich szynach często stanowią oświetlenie witryn sklepowych oraz wnętrz sklepów, czy galerii sztuki. Podkreślają ekspozycje, nieprzesadnie rzucając się w oczy swoim wyglądem oraz wielkością. Te niewielkie źródła światła podkreślają detale oraz walory obrazów lub produktów, oświetlają korytarze biur lub wnętrza restauracji. Czy oświetlenie szynowe można zastosować w domu?
Niewielkie punkty świetlne
Umiejscowione na długich, wąskich szynach niewielkie lampki z reguły nie rzucają się w oczy. Z bliska można jednak dostrzec, że ich kształty są różne. Lampki w kształcie tuby, prostokątnej lub kwadratowej, płaskiej bryły, okrągłe… wszystkie te modele wyposażone są w żarówki LED. Możliwość regulowania kąta nachylenia oraz możliwość obrócenia lampki o 360 stopni daje nieskończenie duże możliwości aranżacyjne. Wszystko zależy od koncepcji i wizji architekta lub potrzeb danej jednostki. Ale tym co jest najważniejsze w oświetleniu tego rodzaju, jest możliwość przesuwania lampek wzdłuż umiejscowionej na suficie lub ścianie szyny.
Oświetlenie szynowe w domu
Dostępne w gotowych zestawach oświetlenie szynowe można zawiesić w dowolnym miejscu w domu. Salon, łazienka, kuchnia, przedpokój, korytarz… Dostępne w ofercie GRALUX https://www.strefalamp.pl/oswietlenie-szynowe elementy umożliwiają skomponowanie własnej aranżacji oświetleniowej. W każdej chwili można dokupić niezbędne elementy, takie jak: szyny, adaptery zasilające, końcówki zasilające, łączniki czy zaślepki. Możliwość wybrania odpowiadającego nam koloru szyny i lampek pozwoli na dopasowanie zestawu do kolorystyki aranżacji. Dostępne w ofercie klasyczne kolory: czerń, biel, szary można z sobą zestawić kontrastowo lub w zakresie jednego koloru. Reflektory wyposażone w moduły LED posiadają kilka odcieni barwnych światła. W każdej chwili można do szyny zamontować kolejny reflektor i bez problemu je przedłużyć lub zmodyfikować.