Od wielu lat złamana zostaje zasada mówiąca stanowczo, że na basen idziemy w stroju jednoczęściowym, a na plażę zakładamy strój dwuczęściowy. Skąd taka zmiana? 

Stroje kąpielowe i ich dodatkowe funkcje

Dwuczęściowe stroje kąpielowe powstały z myślą o plażach, na których panie będą mogły w naturalny sposób złapać opaleniznę. Stąd podział na majtki i biustonosz, pozwolił na odkrycie tych partii ciała, które na co dzień nie są eksponowane na działanie promieni słonecznych. Natomiast stroje jednoczęściowe zawsze były przeznaczone dla osób chcących pływać w wodzie. Wtedy to liczy się pewność wygody i komfortu, bez strachu że przy zmianie stylu pływania stracimy którąś część stroju. 

Moda z czasem łamie stereotypy i pokazuje, że takie sztywne podzielenie na funkcję zaczyna się zacierać. Coraz częściej w sklepach znajdujemy dwuczęściowe stroje kąpielowe, które spokojnie mogą posłużyć również do pływania. Ostatnio widzimy, że na basenach panie występują w bikini. Dzieje się tak ze względu na zmianę formy basenów. Kiedyś miały one tylko strefę do pływania, przedzielone tory i słupki do skakania do wody. Dzisiaj baseny to bardzo często parki wodne ze zjeżdżalniami, saunami oraz ciepłymi wannami. Taka zmiana miejsc kąpielowych tyczy się również plaży. Coraz częściej przy dzikich miejscach do opalania, powstają tory wodnych przeszkód. Takie atrakcje zmuszają plażowiczów do ruchu i tutaj wygoda i pewność stroju jednoczęściowego okazuje się nieraz niezbędna. 

Stroje kąpielowe jak dobrać

Dzisiejsza moda wychodzi ku potrzebom klienta. W sklepach znajdziemy wiele modeli i rozwiązań. Panie z mniejszym biustem mogą pokusić się o wybór dwuczęściowych strojów kąpielowych bez ramiączek w staniku. Klientki chcące ukryć krągłości w okolicach brzucha mogą wybrać jednoczęściowe stroje z wycięciem w talii. Taki model daje uczucie komfortu, że nie pokazujemy brzucha, a wycięcia optycznie wyszczuplają. 

Najważniejsze w doborze odpowiedniego dla nas stroju to: 

  • dokładne określenie czy bardziej zależy nam na swobodnym ruchu, czy ekspozycji ciała na słońce,
  • wybranie odpowiedniego rozmiaru pod biustem jak i właściwej miseczki stroju kąpielowego,
  • dobranie wielkości ramiączek stanika do wielkości piersi,
  • wybór stroju który najzwyczajniej w świecie będzie się nam podobał ze względu na kolor i użyty materiał. 

Dzięki pilnowaniu tych paru zasad, mamy pewność, że nie wydamy pieniędzy na coś co się nam nie sprawdzi. A dobrze dobrany strój kąpielowy to pewność udanego wypoczynku.