Wchodząc na stronę internetową danego producenta, znajdziemy jedynie sam opis jego działalności, czasem nawet historię, jak i od kiedy dana marka prosperuje, jednak nigdy nie będziemy w stanie znaleźć takich informacji, jak opinie od klientów, czy często nie ma chociażby modeli wyprodukowanych w danym sezonie i pozostaje nam szukanie ich po poszczególnych sklepach. Producent w końcu zawsze będzie pisał na temat swojego produktu w samych superlatywach, mówiąc o nim, że jest to produkt idealny pod każdym względem.

Jeśli jednak mamy jakiekolwiek obiekcje co do wykonania, nie musimy się martwić, wystarczy chociażby wpisać w wyszukiwarkę stron internetowych, takie hasło jak Riekier buty, a naszym oczom ukażą się przede wszystkim sklepy internetowe, które oferują produkty danej firmy, a dodatkowo strony poświęcone pasjonatom obuwia, na których większość ludzi nawet testuje dane modele i firmy, kupując produkty tylko żeby sprawdzić je pod każdym kątem używalności. Jeśli zdają egzamin, otrzymają pozytywną rekomendację, a jeśli jest coś do poprawy, zazwyczaj bardzo szybko się o tym dowiadujemy jako klienci. Są jeszcze fora internetowe poświęcone zupełnie innej tematyce, jednak jest zawsze dział hyde park, w którym użytkownicy chętnie piszą na wszystkie inne tematy dotyczące ich życia. Oczywiście warto uważać na jakiej podstawie podejmujemy decyzję, ponieważ negatywne opinie na temat produktów, może zawsze udostępniać niezbyt uczciwa konkurencja, która na siłę próbuje wygryźć firmę z rynku. Niestety działa to w obydwie strony, ponieważ duża ilość firm, chcąc przyciągnąć uwagę klientów, dodaje na swój temat znowu same pozytywne opinie, tak żeby klienci o wiele chętniej korzystali z ich usług.

Oczywiście takie firmy jak Rieker, są bardzo długo już na rynku i cieszą się dość sporą popularnością wśród wszystkich swoich klientów, więc spokojnie nie musimy martwić się, że będą stosować tak zabawne i nieuczciwe do końca praktyki. Świadczyć może o tym chociażby obecność w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych.