Depilacja za pomocą wosku jest jedną z najpopularniejszych form usuwania owłosienia. Trudno się temu dziwić: jest to znacznie bardziej skuteczna metoda depilowania skóry niż golenie maszynką. Z drugiej strony, usuwanie owłosienia woskiem jest dość bolesne, a sam zabieg wymaga przygotowania. Tutaj jednak wiele zależy od rodzaju używanego wosku. Poniżej spróbujemy przyjrzeć się, jaki wosk jest najlepszy do depilacji.

Wosk w plastrach


Wosk w plastrach jest bardzo dobrym wyborem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z depilacją tego typu. Jak używa się wosku w plastrach? Kupujemy opakowanie plastrów, rozcieramy jeden z nich w rękach i przykładamy do ciała. Następnie, plaster zrywamy szybkim i zdecydowanym ruchem. Plastry są wielokrotnego użytku. Korzystamy z nich dopóki spełniają swoją funkcję, czyli dopóki kleją się do skóry. Pe depilacji plastrem z wosku należy użyć oliwki do ciała, która skutecznie zapobiegnie podrażnieniom skóry (powinny to robić szczególnie osoby z rumieniem różowatym).

Wosk w płynie


Wosk w płynie podgrzewamy w rondelku przed użyciem – na ogniu lub w kuchence mikrofalowej. Rozgrzany wosk należy rozprowadzić na depilowanych częściach ciała za pomocą drewnianej szpatułki. Bardzo ważne jest, aby wosk płynny był nakładany jeszcze wtedy, gdy naprawdę jest gorący oraz aby aplikować go w kierunku zgodnym z porostem włosów. Po ostygnięciu wosku przez chwilę, należy zerwać go zdecydowanym ruchem. Depilacja przy użyciu wosku w płynie pozwala na bardziej precyzyjne usuniecie wosków niż depilacja woskiem w plastrach.

Pasta cukrowa


Wosk do depilacji aplikowany na ciało w postaci pasty cukrowej nakładamy na skórę, a następnie nakładamy na to pasek do depilacji. Po zastygnięciu, zrywamy pasek gwałtownym ruchem. Pastę zmywamy ciepłą wodą z delikatnym detergentem. Pastę cukrową można aplikować na ciepło lub na zimno. Przed zabiegiem warto wziąć prysznic i odtłuścić skórę. Dobry wosk do depilacji dostaniecie na stronie: https://dyskontkosmetyczny.pl/116-depilacja. Pasta cukrowa działa delikatnie, używanie tego akurat kosmetyku nie niesienie ze sobą dużego ryzyka nabawienia się problemu zapalenia mieszków włosowych lub wrastających włosków. Pastę cukrową można zrobić samodzielnie, używając cukru gruboziarnistego, soku z cytryny, a także wody niegazowanej.

Podsumowanie


Pamiętajmy, że każda skóra jest inna. Dlatego, zarówno wosk twardy, jak i wosk miękki zasługuje na wypróbowanie. Dopiero po przekonaniu się, jak nasza skóra reaguje na konkretny rodzaj depilacji podejmijmy decyzje o tym, jaki wosk do depilacji wybrać na dłuższy czas.
Więcej informacji tutaj: sklep internetowy Dyskont Kosmetyczny.