W dzisiejszych czasach coraz więcej produktów kupujemy online. Dotyczy to również perfum. Dla wielu osób zakupy perfum przez internet wiążą się z dużym ryzykiem, dlatego chcemy pomóc i dać praktyczne porady, które zdecydowanie pomogą w prawidłowo wybrać zapach. Ogromny wpływ na zapach ma dominujący aromat, który z kolei można poznać po kolorze perfum. Jak to zrobić?

Orientalne smaki i owocowe perfumy

Orientalne przyprawy, urzekające zmysłowością i wyrafinowaniem, zazwyczaj kryją się w ciemnych, lub odwrotnie – złocistych perfumach. Te kolory są bardzo często używane nie tylko do samego płynu, ale także do projektowania butelek. Czarny kojarzy się z wilgotną ziemią, herbatą i pieprzem, a luksusowy złoty z piaskiem, szafranem, wanilią, gałką muszkatołową i innymi przyprawami. Czasami elementy orientalne można znaleźć w brązowawych i bordowych perfumach. Perfumy owocowe również stanowią ogromną grupę produktów dostępnych na rynku. Być może większość perfum należących do tej grupy aromatycznej jest związana z pomarańczowym kolorem, który emituje nieblaknącym ciepłem i energią. Mandarynki, brzoskwinie, pomarańcze to tylko niektóre z owoców, które sprawiają, że perfumy uzyskują taki kolor. Perfumy o owocowym zapachu mogą również emanować kolorem intensywnej czerwieni -w takich sytuacjach w zapachu dominują truskawka, wiśnia, róża i goździki. Do tej kategorii należy również zaliczyć żółto-złote perfumy o smaku cytrusowym.

Nuty drzewne i kwiatowe

Prawdopodobnie nietrudno zgadnąć, że te zapachy są najbardziej kojarzone z brązowymi tonami. Najbardziej dominujący kolor w męskiej perfumerii kojarzy się również z nutami drzewnymi, tytoniowymi i skórzanymi. Nie można dać się jednak zwieść: brązowe aromaty mogą być również bardzo słodkie. Zwłaszcza jeśli producenci używają dodatków w postaci czekolady, wanilii, cynamonu lub miodu. Te informacje można zweryfikować w opisie każdego zapachu, dzięki czemu nadal można je kupić bez konieczności próbowania, np. przez internet. Perfumy kwiatowe również cieszą się ogromną popularnością. Są kojące, słodkie, uwodzicielskie i dlatego uwielbiane przez kobiety perfumy kwiatowe są zwykle zdominowane przez odcienie różu i fioletu. Wiśnie, róże, olejki, lawenda to tylko niektóre z najpopularniejszych składników tych zapachów. Można do nich dodać kolor bieli, która symbolizuje czystość, przejrzystość i prezentuje nuty jaśminu, orchidei i lilii. Nie jest zaskoczeniem, że w zielonych perfumach wyczuwalne są aromaty ziół i liści. Takie perfumy są kojarzone z energią i świeżością. Ponadto jabłka, mięta, zielona herbata i również są często wykorzystywane do nadania perfumom tajemniczego zapachu.