Lato nadchodzi wielkimi krokami, a przejściowy sezon na coraz zwiewniejsze, lżejsze ubrania nieuchronnie zbliża się do słodkiego, gorącego czasu męskich spodenek kąpielowych i  kobiecych bikini. Niestety stroje te zakrywają tak niewiele, że mogą przysporzyć niemało stresu.

Dobrze po długiej zimie zadbać o ciało i pozbyć się nadmiaru tłuszczyku oraz niepotrzebnych fałdek. Odpowiednio zbilansowana dieta, a także sporo ruchu na świeżym powietrzu to idealny sposób na wiosenne odchudzanie. Kraków ma w swoim obrębie mnóstwo parków, w których można uprawiać rozmaite sporty: od jeżdżenia na rowerze, przez bieganie, po grę w piłkę nożną, siatkówkę czy badmintona. Liczy się ruch oraz miło spędzony czas.

W przypadku przygotowań do idealnego letniego wyglądu często dość frapującym problemem jest zbędne owłosienie. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości. Po pierwsze niemal we wszystkich drogeriach można znaleźć ogromny, dedykowany temu problemowi asortyment: od pianek czy żeli do golenia, po różnego typu maszynki, woski oraz depilatory. Sporo zabiegów depilacyjnych dostępnych jest również w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Z palety ich usług długotrwałe, satysfakcjonujące efekty przynosi na przykład depilacja laserowa. Kraków nie może narzekać na brak tego typu salonów czy gabinetów. Jednak dobrze korzystać z usług najlepszych, a więc kierować się nie tylko ceną, ale i zrobić rozeznanie wśród znajomych lub wyszukać opinie o danym miejscu w internecie.