Konopie siewne to roślina z ogromnym potencjałem do wykorzystywania w celach zdrowotnych. Ziarno konopi stanowi zdrowy dodatek do posiłków, gdyż zawiera niezbędne dla funkcjonowania naszego organizmu aminokwasy oraz minerały. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z właściwości prozdrowotnych tej rośliny.

Konopie medyczne jeszcze nie cieszą się w naszym kraju popularnością taką jak na zachodzie, ale wzbudzają coraz więcej emocji. Jest dostępna w wielu wariantach, takich jak ekstrakty olejowe, ziarna łuskane czy mąka konopna. Mogą one stanowić zarówno lek, jak i suplement diety zapobiegający chorobom.

Najpopularniejszym stosowanym produktem jest olej CBD, czyli tłuszcz, który jest pozyskiwany z konopi przemysłowych. Najczęściej producenci dbają o to, by konopie te były uprawiane bez zbędnych dodatków, takich jak pestycydy i sztuczne nawozy. Ma to zapewnić najwyższą jakość oleju. Nic dziwnego, skoro wiele osób traktuje go jako lek z konopi – pomaga między innymi przy dolegliwościach takich jak: nudności przy chemioterapii, przy cukrzycy, epilepsji czy stwardnieniu rozsianym. Lista chorób, na które olej może pomóc, jest już bardzo długa, a należy pamiętać, że jeszcze nie wszystkie właściwości oleju CBD zostały odkryte.

W Internecie można znaleźć olej z konopi w postaci kapsułek, past lub w formie oleistej. Oprócz zastosowania jako lek można go używać w celach kosmetycznych np. do odżywienia włosów i skóry głowy.

Podstawową zaletą leczenia się konopiami jest to, że jest to sposób naturalny i bezpieczny, a dla wielu osób okazał się również skuteczny. W Internecie znajduje się wiele historii ludzi, którym olej pomógł w walce z ciężką chorobą – załagodził jej objawy lub przyniósł ulgę w bólu. Wbrew powszechnie panującej opinii, niemożliwe jest uzależnienie od CBD. Gdyby stosować ten lek na większą skalę po przeprowadzeniu odpowiednich badań, konopie mogłyby zrewolucjonizować medycynę.