Żadna dobrze wyglądająca broda nie jest przypadkiem. Jeśli widzisz mężczyznę, który ma zadbane wąsy i brodę, to dlatego, że poświęca na to czas. Zapuszczanie brody to jedno, ale to, jak się o nią troszczy, decyduje o tym, jak wspaniale wygląda zarost. Osiągnięcie tego na własną rękę sprowadza się do trzech głównych rzeczy: dbania o krawędzie brody, przycinania w razie potrzeby i odżywiania zarówno skóry, jak i włosów. Dlatego poniżej znajdują się porady dotyczące pielęgnacji brody, które należy zastosować w praktyce, gwarantując uzyskanie miękkiego, satysfakcjonującego zarostu.

Narzędzia do przycinania brody


Na szczęście pielęgnacja brody nie jest umiejętnością, którą może opanować tylko profesjonalny barber.W rzeczywistości jest to dość łatwe, gdy wiesz, jak się do tego zabrać. W swoim zestawie narzędzi do pielęgnacji będziesz potrzebować przynajmniej następujących elementów:

Nożyczki: najlepiej zaopatrzyć się w parę profesjonalnych nożyczek fryzjerskich.

Trymer do brody: istnieje wiele rodzajów trymerów do brody, od tych na baterie po modele akumulatorowe i bezprzewodowe. Rozejrzyj się, aby znaleźć taki, który jest odpowiedni dla Twojego budżetu i potrzeb.

Delikatny i szeroki grzebień do brody zębaty: są to niezbędne elementy do przycinania i pielęgnacji krzaczastych brody i wąsów.

Dobre lustro. W szczególności lustro naścienne z ramieniem teleskopowym, które pozwala usiąść między dwoma lustrami, które są skierowane do siebie, to świetny wybór. Dzięki temu nie będziesz musiał pochylać się nad blatem łazienki i będziesz mógł zbliżyć lepiej twarz. Dodatkowo umożliwi to uzyskanie ładnego widoku zarostu z boku podczas golenia.

Ogólne wskazówki dotyczące przycinania brody


Niektórzy mężczyźni wolą, aby zarost był krótki i blisko twarzy, podczas gdy inni mają ochotę na w pełni rozwiniętą, krzaczastą brodę. Istnieje jednak cienka granica między przystojnym a przerażającym wyglądem. Bez względu na długość zarostu, który chcesz zachować, sztuką jest utrzymanie brody w taki sposób, aby nie wyglądała na zbyt zaniedbaną.

  1. Nigdy nie przycinaj brody, gdy jest mokra

Jeśli nie chcesz golić wszystkiego brzytwą, nigdy nie jest dobrym pomysłem zwilżanie brody podczas jej przycinania. Woda prostuje włosy, dzięki czemu wyglądają na dłuższe. Z tego powodu może się okazać, że po wyschnięciu wąsów lub brody odcięto zbyt dużo.

  1. Użyj grzebienia i nożyczek, aby ujarzmić krzaczastą brodę

Przeczesanie zarośniętej brody grzebieniem z szerokimi zębami w kierunku, w którym rosną włosy, uwolni je od kołtunów. Aby uzyskać równomierny poziom, przytnij włosy znajdujące się poza grzebieniem. W przypadku wąsów użyj grzebienia o drobnych zębach dostępnych na sklep Barbersupply.pl i zacznij od środka, powoli przycinając w kierunku kącików ust. Grzebień do brody z szerokimi zębami przyda się podczas przycinania reszty brody. Zacznij od ucha, kontynuując przycinanie aż do szczęki i podbródka. Następnie powtórz ten krok po drugiej stronie. Używanie grzebienia i nożyczek wymaga trochę praktyki, ale może pomóc uniknąć przypadkowego obcięcia zbyt dużej ilości włosów.

  1. Skorzystaj z regulowanych trymerów do brody

Większość trymerów do brody jest wyposażona w regulowaną prowadnicę do przycinania. Ta funkcja pozwala kontrolować, jak blisko mogą się golić obrotowe maszynki do golenia. Wystarczy, że ustawisz trymer do brody na żądanym poziomie. Zanim wykonasz jakąkolwiek poważną operację włosów na brodzie, upewnij się, że zapoznałeś się z instrukcjami dołączonymi do instrukcji obsługi trymera. Pamiętaj, że starając się utrzymać ładną brodę, zawsze lepiej jest popełnić błąd, nie przycinając wystarczająco dużo, niż zbytnio go przycinać.

  1. Kształtuj zarys brody

Wymodelowana broda powinna mieć dobrze zarysowany kontur, a trymer jest do tego idealnym narzędziem. Dzięki regulowanej prowadnicy do przycinania golenie cienkiej linii wzdłuż szyi, policzków, podbródka i wąsów jest teraz łatwiejsze i szybsze. Kiedy masz do czynienia z zabłąkanymi włosami, użyj brzytwy, zamiast je wyrywać.

Jak czesać brodę ?Naprawdę nie musisz używać szczotek do brody częściej niż raz dziennie. Najlepszy czas na szczotkowanie brody to poranny zabieg na brodę lub gdy stylizujesz ją świeżo po kąpieli.

Szczotkowanie go każdego dnia usunie wszelkie zabrudzenia, brud lub martwe komórki skóry, które tkwiły w brodzie z poprzedniego dnia. Podobnie jak w przypadku grzebienia, zaczynasz od rozczesywania go „na zewnątrz”, ale jeśli masz krótszą brodę, wystarczy rozczesać ją prosto i wytrenować włosy, aby rosły w pożądanym kierunku.

Oto kilka ważnych uwag dotyczących szczotkowania brody:

  • Zachowaj ostrożność podczas używania szczotki na krótkiej brodzie, ponieważ możesz podrażnić skórę.
  • Szczotkowanie działa jak naturalny zabieg na brodę, ponieważ pomaga równomiernie rozprowadzić naturalny olejek skóry na zaroście.
  • Codzienne szczotkowanie pomaga zmiękczyć zarost.
  • Szczotka do brody z odpowiednim włosiem pomaga zwiększyć jej objętość.

Mamy nadzieję, że poznałeś dzisiaj kilka przydatnych informacji. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o utrzymanie wspaniałej brody. Wierzymy, że dzięki odpowiednim produktom i odpowiednim technikom ich używania Twoja broda będzie źródłem dumy, pewności siebie i zazdrości wielu mężczyzn.