Nadmiar wody w domu może mieć katastrofalne skutki. Gdy budynek zaczyna naciągać wilgocią z wód gruntowych, cała jego konstrukcja zostaje zagrożona. Wilgoć jest powodem, dla którego na ścianach zaczyna łuszczyć się farba lub tapeta. Sprawia ona także, że izolacja cieplna ścian znacznie się pogarsza, a w pomieszczeniach może pojawić się grzyb. Szukając skutecznego sposobu na pozbycie się wilgoci polecamy lepsze zapoznanie się z metodą iniekcji krystalicznej. Nasza firma Iniekcja Krystaliczna działa jako jeden ze specjalistów, jakim udało się otrzymać patent na stosowanie tej właśnie metody. To właśnie dzięki niej hydroizolacja fundamentów może mieć miejsce nawet w budynkach, które już powstały.

Iniekcja krystaliczna – jak działa ta metoda?

Sposób pozbywania się wilgoci za pomocą iniekcji krystalicznej został opatentowany przez Polaka, dr inż. Wojciecha Nawrota. Jej działanie jest zaskakująco proste – opiera się ona na wykorzystaniu specjalnych aktywatorów, które łącząc się z wodą tworzą uszczelniającą masę, która chroni całą konstrukcje budynku. Taka bariera przeciwwilgociowa nie przepuszcza wody, ani się w niej nie rozpuszcza. Co więcej – im bardziej dana ściana jest zawilgocona, tym lepsze efekty daje użycie iniekcji krystalicznej. Jest to więc skuteczny sposób nawet w najbardziej skrajnych przypadkach, bez względu na poziom zawilgocenia czy zasolenia.

Osuszanie ścian i fundamentów dla każdego

Iniekcja krystaliczna cechuje się swoją uniwersalnością – nie ma jednego i stałego składu, lecz jest zawsze dopasowana do charakteru budynku, a przede wszystkim do typu materiału budowlanego, jaki został w nim użyty. Jest to również metoda ekologiczna, w której substancje będące aktywatorami, które chronią przed wilgocią, są pozyskiwane od polskich producentów. Stosowanie iniekcji krystalicznej wymaga posiada odpowiedniego patentu. Nasza firma Iniekcja Krystaliczna jest jednym ze specjalistów, którzy zajmują się propagowaniem tej skutecznej metody na terenie stolicy i jej okolic. Zachęcamy do korzystania z naszych usług, jeśli liczą Państwo na doświadczenie i profesjonalizm.