Zastanawiasz się jaki prezent, na dzień chłopaka byłby najodpowiedniejszy? Boisz się, że nie trafisz w jego gust, a prezent stanie się kością niezgody? Spokojnie, zapoznaj się z paroma wskazówkami, a napewno nie popełnisz błędu nietrafionego prezentu. 

Jak odpowiednio wybrać prezent na dzień chłopaka

Co na dzień chłopaka?” – pytanie zadawane co roku. Każda z pań, kobiet czy dziewczyn głowi się jaki prezent będzie ładny, dowcipny, ale zarazem i użyteczny. Nie chcemy w końcu podarować prezentu, który stanie na półce i będzie jedynie łapaczem kurzu. Takie podarki to właśnie to, czego unikać należy jak ognia.

Jak zatem wybrać co na dzień chłopaka sprawdzi się jako prezent? 

Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować wybierając zakup:

  • zastanówmy się co jest hobby osoby, której chcemy podarować prezent np. lubi grać na gitarze, czy w konkretny typ gry komputerowej,
  • może ma jakąś szczególną cechę charakteru, która jest mu miła i zawsze wspólnie się z niej śmiejecie np. lubi długo spać,
  • warto pomyśleć co lubi jeść, czy pić np. lubi pić dużo kawy,
  • marzy mu się zrealizowanie jakiegoś szalonego pomysłu, ale nie ma czasu i głowy, żeby pomyśleć o organizacji takiego nowego wyzwania np. chciałby wybrać się na przejazd gokartem.

Najpierw zróbmy listę rzeczy najbardziej stałych i niezmiennych, które zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Następnie warto pomyśleć o tych szalonych pomysłach, które wpadły do głowy chłopaka, kiedy ten oglądał film na portalu społecznościowym, albo kiedy usłyszał od kumpla, że to świetna zabawa.

Następnie warto dokładnie określić kwotę jaką na prezent chcemy wydać. Kiedy już wiemy, że np. na prezent chcemy wydać 100 zł to od razu lista się nam skraca sama. Powiedzmy, że z naszej listy została nam do wyboru kwestia związana z kawą i hobby. Jeżeli wybierzemy to pierwsze, to nie warto kupować kawy dostępnej na każdej półce sklepowej. To sprawi, że prezent będzie praktyczny, ale bez polotu. Warto pomyśleć o dedykowanych kompletach dla kawoszy. A gdyby jeszcze znaleźć do tego specjalnie kawę w opakowaniu np. w jego ulubionym kolorze np. białe opakowanie z niebieskim napisem „kawa dla prawdziwego mężczyzny”, to jeszcze wkrada się we wszystko niewybredny żart. 

Warto o prezencie pomyśleć chwilę wcześniej, niż na 30 minut przed spotkaniem. Dzięki temu niedrogi prezent, niby banalny a może stać się naprawdę interesującym i bardzo przydatnym podarunkiem, który przy każdym użyciu będzie przywoływał uśmiech na twarzy chłopaka.