Kryształ górski to bezbarwna, szklista i przezroczysta odmiana kwarcu, która przez wiele osób uznawana jest za kamień o najsilniejszym działaniu oczyszczającym w zakresie ciała, ducha, umysłu i pomieszczenia. Jakimi właściwościami fizycznymi charakteryzuje się kryształ górski? Jakie właściwości ezoteryczne i lecznicze posiada? Gdzie wykorzystywana jest ta odmiana kwarcu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Właściwości kryształu górskiego


Kryształ górki to odmiana kwarcu wyróżniająca się nieskazitelną czystością i niezwykle mocnym połyskiem. Sprawia to, że minerał ten jest często mylony z diamentem oraz przypisywane są mu cechy, takie jak czystość i neutralność. Do cech charakterystycznych kryształów górskich zalicza się wytrzymałość, twardość oraz kruchość, która powinna być uwzględniana podczas jego obróbki. Minerały te są także odporne na działanie silnych kwasów i zasad, co potwierdza ich szlachetną naturę.

Kryształ górski – właściwości ezoteryczne i lecznicze


Już od średniowiecza kryształy górskie znajdowały swoje zastosowanie w ezoteryce i lecznictwie. Wykorzystywane one były do przewidywania przyszłości, zwalczania czarnej magii, rozmów z duchami oraz prowadzenia leczenia.
W dzisiejszych czasach, kryształy górskie wykorzystywane są do tworzenia amuletów, które mają doskonały wpływ na samopoczucie i funkcjonowanie organizmu. Znawcy ezoteryki uważają, ze właściwości kryształu górskiego pozwala na zwiększenie jasności umysłu, zwiększenie optymizmu, poprawienie koncentracji oraz zmniejszenie stresu i napięcia. Kryształ górski przez wiele osób uważany jest także za najdoskonalszy kamień leczniczy, który może być wykorzystywany do rozwiązania różnego rodzaju problemów zdrowotnych – zarówno tych natury fizycznej, jak i psychicznej. Zastosowanie kryształu górskiego pozwala na stymulację czynności układu odpornościowego, wspomaga leczenie tarczycy i gojenie oparzeń. Kwarc ma także zbawienny wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych, takich jak nerki czy organy płciowe.

Zastosowanie kryształu górskiego – gdzie wykorzystywany jest ten minerał?
Kryształy górskie poddawane specjalnej obróbce pozwalają na uzyskanie kamieni o doskonałych efektach optycznych i świetlnych, które są chętnie wykorzystywane do jako kamień ozdobny do wyrobu biżuterii. Z tej odmiany kwarcu wykonywane są także inne elementy – rzeźby, ozdoby, wazy czy przedmioty kultu religijnego. Ponadto kryształy górskie to kamienie kolekcjonerskie, które często wykorzystywane są jako amulety.