Jaki będzie najlepszy pomysł na prezent dla ukochanej osoby? Jeżeli faktycznie zależy nam na jej zdrowiu i dobrym samopoczuciu, warto może pomyśleć o różnego typu masażerach, które pozwalają zadbać o siebie w domowym zaciszu. Coraz więcej osób zaczyna bowiem uskarżać się na dolegliwości związane z nadmiernym stresem oraz siedzącym trybem życia. Spędzając sporo czasu w pracy przed komputerem, narażamy nasz kręgosłup na zmiany zwyrodnieniowe, odczuwając początkowo ból, który często przeradza się w poważniejsze problemy zdrowotne lub ograniczenie możliwości ruchowych. Jaki masażer na prezent warto wybrać, aby w pełni zadbać o zdrowie najbliższych?

Masażery ręczne

Masażer ręczny to niewielkie, łatwe w użyciu akcesoria, które pozwalają na dopasowanie siły nacisku i intensywności masażu do indywidualnych potrzeb. Kompaktowe wymiary takich urządzeń, jak pistolet wibracyjny MediGun, Tappymed 3, Eve czy Rolloped pozwalają na zabranie ich ze sobą nawet do pracy i używanie w każdym momencie, kiedy odczuwamy dyskomfort w mięśniach czy stawach. Silikonowy wałek Rolloped, którego powierzchnia pokryta jest tępymi igiełkami to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w przypadku osób intensywnie trenujących, które poszukują możliwości rozluźnienia mięśni po nadmiernym wysiłku, minimalizując w ten sposób zakwasy. MediGun – pistolet wibracyjny – to z kolei rozwiązanie nie tylko skutecznie rozmasowujące zmęczone mięśnie, ale również dbające o lepszą kondycję ciała. Używany w takich partiach, jak pośladki czy uda pozwala zwalczyć cellulit, a także ujędrnić i wygładzić skórę.

Maty masujące i inne masażery w prezencie

Masażer do domu w postaci maty nakładanej na fotel to jedno z najczęściej wybieranych w prezencie dla ukochanej osoby urządzeń. Dopasowują się one do ciała użytkownika, dzięki mechanizmowi masującemu wygiętemu zgodnie z naturalnym kształtem kręgosłupa, a zróżnicowane programy masujące pozwalają z kolei dobrać odpowiedni zabieg do wzrostu używających ich osób.

Popularnym wyborem w prezencie dla najbliższych są również dostępne w sklepie https://casada.pl/ masażery karku, mające postać specjalnie wyprofilowanych poduszek. Można je bez problemów zamontować w zagłówku fotela, dzięki czemu skorzystamy z nich na przykład w pracy, a wiele z tych urządzeń stymuluje dodatkowo mięśnie karku i szyi ogrzewania podczerwienią, zapewniającego lepszą stymulację krążenia. Szczególnie wartą uwagi propozycją są także masażery z funkcją wykonywania zabiegów zgodnie z tradycyjną japońską techniką shiatsu, która pomaga przy bólach związanych z siedzącym trybem życia, ale i po nadwyrężeniu mięśni.