Znasz takie powiedzenie – Im mniej, tym więcej? Dotyczy to sfery naszego życia, również mieszkania, w którym dla dobrego samopoczucia powinniśmy ograniczać się do rzeczy niezbędnych. W tym przypadku powinniśmy minimalizować ilość mebli.

Naszą naturą jest gromadzenie wielu przedmiotów. Często kupujemy lub dostajemy jakieś rzeczy, a potem szkoda nam się ich pozbyć, co można zmienić wraz ze zmianą wystroju wnętrza. To, że masz dużo mebli, wcale nie świadczy o tym, że masz dużo miejsca. Im więcej mebli i przedmiotów tym więcej sprzątania i większy chaos. Zmień to jak najszybciej.

Pojemna szafa

Przy wyborze szafy najczęściej kierujemy się jej rozmiarem. To nie rozwiązuje problemu. Okazuje się, że takie meble, choć mają duży gabaryt, są mało funkcjonalne. Dlaczego? Większość z nich nie jest w ogóle praktyczna. Kupno następnej nie pomoże. Zapanuj nad tym i skup się na szczegółach. Choć wygląd ma znaczenie, to największą zaletą jest wnętrze szafy. Odpowiednio dobrane wielkości i wysokości półek, miejsce do przechowywania odzieży wiszącej, dodatkowe szuflady i zakamarki. To wszystko, co musi mieć dobra funkcjonalna szafa.

Komoda z szufladami

Stanowi ona zdecydowanie jeden z najbardziej pożytecznych mebli. Taka komoda stoi przeważnie w salonie lub w sypialni. Jest często miejscem na telewizor, kwiaty, czy pamiątki. Tu największą rolę gra ilość i wielkość szuflad. Gdy są zbyt duże, szybko można zrobić w nich bałagan. Gdy są zbyt małe, stają się kompletnie niefunkcjonalne. Warto, żeby pomieściła w sobie elementy garderoby i drobne przedmioty, które zagracają pomieszczenie.

Półki i regały

Idealna opcja dla miłośników książek, kwiatów, czy zdjęć. Taka półka lub regał w odpowiednim rozmiarze pomoże uporządkować wszystkie ulubione rzeczy w jednym miejscu. Wprowadza w przestrzeni pomieszczeń ład i porządek. Zapełniony mebel nie wymaga częstego sprzątania i tworzy dodatkowo ciepły klimat.

Miejsce odpoczynku

W każdym domu powinien znajdować się stolik lub stół z krzesłami. Przy nim milej zjeść posiłek i przyjąć gości. Stolik warto dopasować do wielkości pomieszczenia, aby nie stało się ono wizualnie zagracone. Warto pamiętać, że mały stolik przy kanapie jest obowiązkowy.

Nie warto zastawiać się meblami. Im mniejsza ich ilość, tym bardziej komfortowe życie i mniej obowiązków. Nie potrzebujesz do życia nic więcej. Nowoczesne oraz tanie meble, czyli szafy, komody, stoliki, regały i półki możesz zakupić online w sklepie Akord Meble i stworzyć jednolitą aranżację każdego z wnętrz swojego domu.

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty mebli na http://www.sklep.akord.net.pl