W naszych czasach mamy szerokie możliwości wyboru skorzystania z wycieczek, które mogą nam dać niezapomniane wrażenia.Te niezapominanie wrażenia, to oczywiście najlepszy element, jaki może pozostać w naszej pamięci, bo przecież z każdej wycieczki najlepsze są wspomnienia i to te pozytywne. Mówi się, że swego nie znacie a cudze chwalicie, lub tez wybiera się odległe miejsca na wycieczkę, a tymczasem tuz pod nosem znajdują się miejsca, które warto zobaczyć. Przykładem takiego miejsca jest zdecydowanie Ukraina.

Co można zobaczyć na Ukrainie?

Ukraina ma swoją historię i to dość bogatą. Obecnie nie jest może w niektórych regionach najbezpieczniejszym miejscem, jednak posiada bardzo piękne miejsca, które warto zobaczyć. Jadąc na Ukrainę, nie można przegapić odrestaurowanych zamków, które znajdują się w Kamieńcu Podolskim, jednym z najpiękniejszych miejsc, które posiada Ukraina. Obok Kamieńca podolskiego, ciekawy zamek znajduje się Chocimiu i Zbarażu, który pamiętamy ze słynnego polskiego filmu. Wycieczki na Ukrainę nie powinny omijać takiego miejsca, jakim jest Poczajów, gdzie spotykają się prawosławni, obok greckokatolickich, pielgrzymi. Wiele innych miejsc można zobaczyć na Ukrainie, warto się wcześniej do takiej wycieczki pod tym względem przygotować.

Kultura i zwyczaje

Udając się z wycieczką na Ukrainę, warto wziąć pod uwagę kulturę tego kraju. Jest ona bardzo mocno związana z trunkami alkoholowymi. Znajdziemy w tym kraju bardzo wiele gatunków wódki i piwa. Dobrym zwyczajem dla wycieczkowiczów powinna być przeprawa Dnieprem. Bez problemu można załapać się na jakiś rejs i powydziwiać tym samym piękne widoki, jakie spotkać można na tej rzece. Piękną okazją na zaobserwowanie kultury ukraińskiej, jest obecność na ukraińskim weselu. Każdy może przyjść na takie wesele, nawet jeśli nie zna pary młodej, a zwyczaj ten nazywany jest „staniem pod weselem”. Według tego zwyczaju, goście, którzy nie zostali zaproszeni, mogą przyjść i obserwować zabawy weselne. W tym też czasie, zadaniem druhny, jest częstowanie takich gości odpowiednim trunkiem i weselna zagryzką.

Wycieczki coraz częstsze

Wycieczki na Ukrainę stają się coraz częstszymi formami odpoczynku. Pomimo sytuacji, jaka ma miejsce w niektórych regionach tego kraju, coraz więcej ludzi pragnie właśnie w ten sposób jednoczyć się narodem ukraińskim, biorąc udział w wycieczkach. Tereny ukraińskie posiadają dużo zalesionego terenu, które rodzą owoce i są częstymi atrakcjami dla grzybiarzy. Jeśli nie mamy się gdzie zatrzymać, zawsze możemy udać się do miejscowych i z powodzeniem możemy liczyć na miejsce do spania.

Źródło: http://www.kresy.com/ – Wycieczki, Wczasy.