Profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych składa się z kilku etapów. Jednym z najważniejszych elementów jest wybór tak zwanych fraz kluczowych. Sprawdźmy zatem czym są słowa kluczowe, i jak ich szukać?

Przeciętny użytkownik internetu najczęściej korzysta z jednej popularnej wyszukiwarki. Jeżeli potrzebna mu jakaś konkretna informacja, adres strony, lub dane o jakimś produkcie, to wpisuje w pole wyszukiwarki sprecyzowane hasło. Załóżmy na przykład, że w najbliższym czasie będziemy zainteresowani rezerwacją wycieczki do Paryża. Co zatem robimy w pierwszej kolejności? Najpierw szukamy biura podróży, potem staramy się znaleźć tanie bilety lotnicze, rezerwujemy hotel, a na sam koniec chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o tym mieście. Cały proces poszukiwania przebiega w podobny sposób, za każdym razem wpisujemy w wyszukiwarkę konkretne hasło. Jeśli szukaliśmy hotelu, to taką frazą mogło być na przykład wyrażenia „tanie noclegi Paryż”, albo „hotel Paryż”. I tu właśnie przeszliśmy do konkretów. Wyżej wymienione hasła, to nic innego jak frazy kluczowe. Jeżeli jakaś strona jest pozycjonowana właśnie pod kątem takich haseł, to istnieje duża szansa, że pojawi się ona na liście wyników wyszukiwania.

Skoro wiemy czym już są frazy kluczowe, to teraz sprawdźmy jak je wybierać i jakimi narzędziami można się wspomagać. Decydując się na profesjonalną web company możemy mieć do czynienia z kilkoma typami słów kluczowych. Są na przykład tak zwane długie ogony, poboczne słowa kluczowe, ogólne frazy, regionalne oraz brandowe słowa kluczowe. Wybór odpowiedniej kombinacji będzie miał ogromny wpływ na pozycję strony. Dlatego też, zanim pochopnie zdecydujemy się na umieszczenie słów na naszych stronach, najpierw sprawdźmy jakie wyrażenia wybrała nasza konkurencja oraz jak wyszukiwarka zareaguje na nasze frazy. Na tym etapie prac pomocne mogą okazać się takie narzędzia jak: Google Analytics, Search Console oraz Google Key World Planner. Dzięki nim w prosty sposób sprawdzimy jakie frazy są popularne.

więcej na http://www.limcreative.com/hosting-and-support.php