Domy narażone są na różnorodne zniszczenia spowodowane najczęściej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z powodu silnych wiatrów dochodzi do uszkodzeń dachów, a powodzie uszkadzają zarówno fundamenty domów, jak i ich ściany. Niestety, niektórym zdarzeniom nie da się zapobiec, jednak mimo wszystko należy zrobić co w naszej mocy, aby nieruchomość była odpowiednio zabezpieczona. Jednym ze sposób zabezpieczenia fundamentów oraz murów domu jest izolacja pozioma.

Izolacja pozioma nie jest trudna w wykonaniu. Trzeba jedynak mieć odpowiednie doświadczenie, aby wykonać ją w sposób prawidłowy, a więc  tak, aby woda została w pełni zatrzymana i aby nie dochodziło do dalszego kapilarnego jej podciągania. Iniekcja pozioma może zostać wykonana przez nas samych – wystarczy zakupić do tego odpowiednie narzędzia i produkty, ale również przez profesjonalne ekipy, które zajmują się tym zadaniem na co dzień.

Iniekcja – to nie jest trudne!

Iniekcja pozioma polega na przygotowaniu ściany, wywierceniu otworów, przeprowadzeniu iniekcji, wypełnieniu otworów oraz wykończeniu ściany, na której przeprowadzona została iniekcja. Przygotowanie ściany polega na tym, aby usunąć z niej tynk, który być może już odpada. Podczas tego działania należy pamiętać, aby nie nawilżać niczym ściany, nawet gdyby miało nam to pomóc w przygotowaniu muru. Warto założyć na usta maseczkę ochronną. Jeżeli na ścianie występują uszkodzenia, np. pęknięcia, dobrze jest je wypełnić zaprawą. Następne działanie to wywiercenie otworów. Wierci się je maksymalnie 10 cm nad  podłogą, w odstępach nie większych niż 10 cm. Otwory powinny być wiercone wiertłem o średnicy 12 mm. Po pierwszym rzędzie, wiercimy kolejny rząd otworów, na przemian. Następnie w otworach umieszcza się lejki, przez które wlewa się środek izolacyjny. Środek ten wlewamy tak długo, aż ściana przestanie go przyjmować. Jest to zadanie czasochłonne, ponieważ trzeba je powtarzać przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Później lejki muszą zostać usunięte, a otwory wypełnione zaprawą. Ścianę wykańczamy.